اصالت محصولات خشکبار بازارروزایرانیان

تاریخچه ی تولید خشکبار در ایران

از دیرباز محصولات خشکبار ایران که شامل مغزیجات و میوه های خشک شده می باشد در سفره ها و گردهمی های شبانه ی ایرانیان وجود داشته و دارد. در گذشته های دور محصولات خشکبار ایران به شکل سنتی و بیشتر در خانه ها و برای مصرف خانوارهای ایرانی تولید و خشک می شد.

اما امروزه به دلیل تولید در حد انبوه و نیاز مصرف بازار و حتی دیگر کشورهای خارجی این کار به صورت صنعتی و در کارخانجات صورت می گیرید.

از تاریخچه ی تولید خشکبار در ایران در مورد محصولی چون پسته می توان گفت که پسته در ایران در زمان هخامنشیان بوده و مربوط به 5 هزار سال پیش است. البته در ابتدا این گیاه به شکل وحشی در جنگل های ایران رشد می کرده و طی حدودا 4 هزار سال پیش اهلی گشته است.

در دوره ی هخامنشیان پسته در مناطقی چون کرمان تولید می شده و بعد از به قم، دامغان، سمنان و قزوین برده شده است.

از کانال آپارات ما دیدن بفرمایید

بنا بر تحقیقات انجام شده قدیمی ترین و مسن ترین درخت گردوی کشور ایران متعلق به اورگان شهر کرد می باشد. تاریخچه ی کاشت این درخت مربوط به دوره ی یزدگرد ساسانی و مربوط به 1400 سال قبل می باشد.

دیگر محصولات خشکبار همچون میوه های خشک در قدیم به آن خشکه بار یا همان میوه خشک می گفتند از دیرباز در سبد غذایی ایرانیان بوده و میوه هایی چون کشمش، انجیر، خرما، آلو، آلوچه، قیسی، زردآلو و غیره جزء محصولات خشکباری تولیدی ایران هستند.

و اما تاریخچه ی انگور که خشک شده ی آن کشمش می باشد و در سال های اخیر بخشی از صادرات خشکبار ایران را به خود اختصاص داده است مربوط به هفت هزار سال پیش می باشد. خیلی ها بر این باورند که انگور در ابتدای جزء میوه های وحشی بوده و بعد از آن اهلی گشته و مردم شروع به کاشت آن نموده اند. 


/ 0 نظر / 13 بازدید